O projekcie

Elektromobilnosc.com to pierwszy w Polsce portal poświęcony aspektom prawnym oraz podatkowym elektromobilności. Jest odpowiedzią na rosnące zapotrzebowanie i liczbę zapytań odnośnie tego, jak rozwiązywać praktyczne problemy prawne pojawiające się w działalności firm z branży elektromobilnej.

Elektromobilnosc.com jest miejscem przeznaczonym zarówno dla małych oraz dużych przedsiębiorców operujących w branży e-mobility, a także dla pasjonatów, którzy wiedzą jaką przyjemność może sprawiać prowadzenie samochodu elektrycznego. Portal zawiera cenne informacje prawne oraz podatkowe dla każdego z tych podmiotów.

Artykuły w serwisie podzielone są na trzy grupy tematyczne: Prawo – zawiera istotne informacje o przepisach prawnych, jakie odnoszą się do branży elektromobilnej; Podatki – mówi o tym, jakie regulacje podatkowe mają zastosowanie do niniejszej dziedziny życia oraz Praktyka – artykuły w tej części serwisu opisują przykłady zastosowania regulacji prawnych w praktyce przez przedsiębiorców jak i osoby prywatne, a także zawierają opis wydarzeń branżowych, takich jak konferencje, sympozja, itp.

Wiedza publikowana w serwisie jest wynikiem doświadczenia zawodowego jego autora – radcy prawnego Witolda Chmarzyńskiego. Współpracując z licznymi podmiotami z rynku elektromobilności, a także wymieniając się informacjami oraz opiniami z innymi publicystami w branży, autor posiada bardzo szerokie spojrzenie na zagadnienia związane z elektromobilnością.

Dane kontaktowe

Serwis prowadzony jest przez kancelarię Cieślikowski, Chmarzyński, Dąbek kancelaria adwokacko-radcowska sp.j. (CCLaw). Pomysłodawcą oraz autorem większości tekstów jest Witold Chmarzyński – radca prawny oraz wspólnika zarządzający kancelarii CCLaw Creative Consultants Law Firm.

Adres kancelarii:

Aleje Jerozolimskie 65/79

00-697 Warszawa, XV piętro

http://cclaw.com.pl/

Witold Chmarzyński

witold.chmarzynski@cclaw.com.pl

tel. +48 694 638 529

O autorze

Witold Chmarzyński – radca prawny.

Wyznaje zasadę, że prawo ma być instrumentem wspierającym biznes, a nie go hamującym.

Specjalizuje się m.in. w zakładaniu i obsłudze spółek, w tym również dla podmiotów zagranicznych, obsłudze procesów inwestycyjnych, a także posiada bogate doświadczenie we wszelkich aspektach prawnych związanych z nieruchomościami.

Jest autorem licznych publikacji z dziedziny nieruchomości oraz spółek, w tym m.in. współautorem monografii Komandytowa w pytaniach i odpowiedziach.

Jest pasjonatem i wielkim zwolennikiem elektromobilności. Jest ekspertem prawnym śledzącym zmieniające się prawo w tej branży, był prelegentem na licznych konferencjach poświęconych tematyce elektromobilności, w tym m.in. na Electric Vehicle and Infrastructure Meeting – Central Europe2016 Warsaw, październik 19-21, Electric Vehicle and Infrastructure Meeting– 2017 Kyiv, marzec 29-31, E-mobility – wyzwania dla energetyki, samorządu, transportu (AGH, Kraków, czerwiec 2017), Cleantech Revolution Tour (Berlin, Wrocław, lipiec 2017), E-Mobility: Elektromobilność, Energia Odnawialna, Zrównoważony Transport  – konferencja w ramach II Międzynarodowych Targów Ekoflota: Innowacje, Ekologia, Mobilność –  październik 2017 r. 

Publikuje w prasie specjalistycznej – np. Menadżer Floty, Nowa Energia.

Autor ekspertyz prawnych dla największych firm z branży, w tym dla jednej z większych słowackich spółek wchodzących na polski rynek usług ładowania samochodów elektrycznych, a także dla dużego koncernu niemieckiego samochodów użytkowych.

Jest absolwentem prawa na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Studiował także prawo na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu w ramach rocznego stypendium. Ukończył również studia podyplomowe na kierunku Prawo spółek w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie.

Pracuje w języku polskim oraz angielskim.

W ramach hobby uprawia żeglarstwo oraz biegi długodystansowe, a także pogłębia umiejętności gry w brydża towarzyskiego i sportowego. A gdy jest przejazdem w Berlinie, trudno mu nie umówić się na jazdę próbną Teslą.

Witold Chmarzyński jest jednym z czterech wspólników kancelarii CCLaw Creative Consultants Law Firm.

wspólnicy CCLAW gold

Wspólnikami kancelarii są: Emil Cieślikowski, Marcin Juszczyk, Anna Dąbek oraz Witold Chmarzyński.

Bądź z prawem na bieżąco, dzięki naszej darmowej prenumeracie!