Ustawa o elektromobilności – stan prac

Ustawa o elektromobilności i paliwach alternatywnych ma ułatwić życie całej branży samochodów elektrycznych. Jest jedną z kluczowych ustaw tzw. „Planu Morawieckiego”. Pomimo takiej rangi tej ustawy wciąż nie wiadomo kiedy się pojawi chociaż jej projekt.

Za przygotowanie ustawy o elektromobilności odpowiedzialne jest Ministerstwo Energii. Z przedstawicielami tego Ministerstwa spotykam się co jakiś czas przy okazji wszelkich konferencji dotyczących elektromobilności i co rusz słyszymy nowe zapewnienia. Podczas konferencji Electric Vehicle and Infrastructure Meeting, która miała miejsce w Warszawie w październiku 2016 r. usłyszeliśmy zapewnienia, że projekt ustawy pojawi się w grudniu 2016 r.

W grudniu 2016 r., z okazji uruchomienia pierwszej szybkiej ładowarki firmy Greenway, Ministerstwo zapewniało, że luty 2017 r. to najpóźniejsza z możliwych dat pojawienia się projektu.

Po tylu niedotrzymanych deklaracjach trudno uwierzyć w kolejne obietnice ME, mówiące że ustawa pojawi się w kwietniu 2017 r.

Jedno jest pewne – ustawa ta musi wejść w życie dla dobra całej branży i wszystkich obywateli.

O autorze

Witold Chmarzyński
Radca prawny
Podziel się z innymi:

Jeśli masz pytania związane z przedstawionym zagadnieniem,
skontaktuj się z nami.

Bądź z prawem na bieżąco, dzięki naszej darmowej prenumeracie!