Projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych opublikowany!

27 kwietnia 2017 r. Ministerstwo Energii opublikowało długo oczekiwany projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych. Jest to podstawowy akt prawny mający się przyczynić do wdrożenia rządowego Planu Rozwoju Elektromobilności w Polsce.

Zgodnie z zapowiedziami Ministerstwa Energii ta ustawa będzie stanowić „konstytucję” dla rozwoju rynku pojazdów elektrycznych w Polsce.

Niniejszy akt prawny bez wątpienia wywrze duży wpływ na wszystkich przedsiębiorców działających w szeroko pojętej branży e-mobility.

Ustawa o elektromobilności ma się znacząco przyczynić do rozwoju polskiego przemysłu samochodowego oraz zwiększyć popyt na samochody elektryczne.

Ustawa przewiduje mechanizmy, które mają stymulować rozwój elektromobilności, w tym przykładowo:

– likwidację akcyzy,

– zmiany w podatku od nieruchomości,

– korzystną amortyzacja dla użytkowników samochodów elektrycznych,

– wspieranie rozwoju infrastruktury,

– wprowadzenie stref zeroemisyjnych.

Projekt ustawy składa się z 40 stron, zmienia brzmienie 11 innych ustaw, w tym m.in. ustawy – Prawo budowlane, Prawo energetyczne, ustaw podatkowych – o podatku dochodowych od osób fizycznych, od osób prawnych, o podatku akcyzowym), a także kilka innych.

Na łamach elektromobilnosc.com będziemy przybliżać i szczegółowo analizować postanowienia tej ustawy. Zapraszamy do regularnego odwiedzania elektromobilnosc.com i lektury.

Projekt ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych zamieściliśmy w materiałach do pobrania.

Jeśli jesteś przedsiębiorcą i chcesz wiedzieć, jaki wpływ będzie miała niniejsza ustawa na Twoją działalność lub czy może być okazją do rozwoju biznesu, zapraszam do kontaktu.

O autorze

Witold Chmarzyński
Radca prawny / Wspólnik
Podziel się z innymi:

Jeśli masz pytania związane z przedstawionym zagadnieniem,
skontaktuj się z nami.

Bądź z prawem na bieżąco, dzięki naszej darmowej prenumeracie!